+420 777 910 813

Vaše dotazy

Co znamená ANDAO?

ANDAO je složení dvou čínských znaků AN 安 a DAO 道, kde slovo an můžeme přeložit jako klidný, utišit, uklidnit a dao jako cesta, metoda. Jde tedy o klidnou cestu, na kterou se s námi vydáte k porozumění své energii a pomoci sobě i druhým.

 

Co je obsahem studia na Andao Institutu?

V Andao Institut učíme laiky i odborníky čínským léčebným dovednostem, předáváme hlubokou znalost tradic a odkazu čínské medicíny a najdete u nás čínské léčebné masáže a seberozvíjející metody.

Vycházíme z čínské medicíny, která představuje celostní léčebný systém starý téměř 5000 let. Věnujeme se kultivačnímu procesu a cvičením Qigong & Neigong, čínským léčebným masážím Tuina, čínskému reflexnímu léčebnému systému Zuliao a vnitřním bojovým uměním Taijiquan & Baguazhang.

 

Jak je studium časově náročné?

Můžu studovat při vlastním zaměstnání?

Jak je studium finančně náročné?

 

Je potřeba skládat nějaké zkoušky?

 

Kde probíhá výuka?

Výuka probíhá v našich centrech. V současné době má Andao Institute centra v Praze a v Hradci Králové. V budoucnu se plánuje rozšíření. Pokud přijdete do centra poprvé, můžete absolvovat ukázkovou hodinu či konzultaci zdarma a teprve potom se rozhodnout, zda je pro vás tento směr studia vhodný a do studia se oficiálně přihlásit, nebo zvolit jiný směr.

Více najdete na ANDAO CENTRE.

 

Kdo mě bude učit?

Budou vás učit lektoři, kteří sami prošli studiem a úspěšně praktikují získané zkušenosti a praktické dovednosti.

Hlavním lektorem studia tuiny je Václav Lukeš. Od roku 2008 měl tu čest se setkávat s dr. Wang Fuyinem. Byl mu blízko po celou dobu jeho působení v ČR a tak mohl získat hlubší poznání a tajemství dovedností čínských masáží tuina. V roce 2017 obdržel od dr. Wang Fuyina osobní diplom a pověření k pokračování výuky jeho odkazu v masážích tuina v rámci ČR a SK.

Hlavním lektorem kultivačních metod quigong & neigong je Vlastimil Kroupa. Seznámil se s cvičením taijiquan a od roku 2001 jej začal praktikovat u pana Zhai Hongyin. Později začal s výukou stylu baguazhang a qigongu pod vedením Zhai Jun, která se stala důležitou osobou na jeho cestě čínskými naukami. S dr. Bernardem Shannonem odcestoval studovat taoistické nauky do Číny, kde byl přijat jako student 22. generace linie Dračí brány. Jeho nynější učitel je Damo Mitchell ze školy Lotus Neigong. Díky němu měl možnost zajít hlouběji do tajů taoistických praktik qigongu a neigongu, neidanu, ale i bojového umění taijiquan a baguazhang.

Další informace o lektorech ANDAO INSTITUTU.

 

Mohu důvěřovat odbornosti lektorů?

Opravňuje mě zakončení studia k terapeutické praxi,i když nejsem lékař?

 

Nenašli jste mezi otázkami tu vaši? Zeptejte se nás