+420 777 910 813
Klára Kolářová

Klára Kolářová
hlavní lektorka zuliao

Mikrosystémy lidského těla mě nepřestávají fascinovat svojí jednoduchostí, logičností a účinkem. Reflexní zóny, ať už se nacházejí na chodidle, na dlani, uchu a dalších místech na těle jsou rozloženy na základě podobnosti a není těžké se je naučit. Tyto techniky jsou vhodné pro laiky, maminky a každého, kdo má zájem dozvědět se něco více o samoléčivých schopnostech těla.

Klára Kolářová se narodila do umělecké rodiny. Po ukončení studia na Hudební fakultě AMU se několik let věnovala arts managementu, zejména oblasti klasické a jazzové hudby.

Kromě hudby a umění ji od dětství zajímaly a přitahovaly východní kultury, ať už se jednalo o filozofii, medicínu nebo bojová umění. Touha poznat východní tradice více do hloubky ji nakonec přivedlo k buddhismu, kterému se věnuje dodnes.

V průběhu mateřské dovolené se intenzivněji zabývala studiem celostního přístupu k člověku a jeho zdraví. Absolvovala mimo jiné např. školu reflexní terapie u manželů Patakyových, kurzy SUJOK u prof. Uzmara (Moskva), kurzy detoxikační medicíny MUDr. Jonáše a 1. školu tradiční čínské medicíny v Praze, kde se věnovala 3 roky studiu masáží tuina, ale i ostatním metodám TČM.

V průběhu studia se seznámila s dr. Wang Fuyinem a dr. Wang Yanem – profesory tuiny a reflexních masáží zuliao a také Václavem Lukešem a Vlastimilem Kroupou, se kterými později založila školu ANDAO INSTITUTE. V současné době působí jako praktik masáží tuina a reflexních masáží zuliao na klinice Pivoňka v Praze 7 a zároveň jako lektorka zuliao a metody songjin liaofa na ANDAO INSTITUTU.