+420 777 910 813
Vlastimil Kroupa

Vlastimil Kroupa
hlavní lektor qigongu a neigongu

Andao centre – Praha 7 Holešovice Andao centre – Hradec Králové Andao centre – Litvínov

Pokud se chceme rozvíjet, musíme se naučit opouštět svou komfortní zónu.

Vlastimil Kroupa se už od dětství věnoval lednímu hokeji. 7 let aktivně působil v USA v hokejovém týmu San Jose, následující rok pak hrál v Německu. Díky sportu získal spoustu zkušeností, naučil se tvrdé práci a disciplíně. Začal se ale potýkat se zdravotními problémy týkající se zad a kyčlí. Aby se vyhnul operaci, rozhodl se pro čínskou medicínu, ke které ho přivedla jeho žena.

Seznámil se s cvičením taijiquan a od roku 2001 jej začal praktikovat u pana Zhai Hongyin.

Později začal s výukou stylu baguazhang a qigongu pod vedením Zhai Jun, která se stala důležitou osobou na jeho cestě čínskými naukami.

Od roku 2009 pak studoval na International College of Medical Qigong u dr. Bernarda Shannona, který byl dalším skvělým průvodcem qigongových terapeutických metod.

S Bernardem pak odcestoval studovat taoistické nauky do Číny, kde byl přijat jako student 22. generace linie Dračí brány.

 

Jeho nynější učitel je Damo Mitchell ze školy Lotus Neigong. Díky němu měl možnost zajít hlouběji do tajů taoistických praktik qigongu a neigongu, neidanu, ale i bojového umění taijiquan a baguazhang.

U Dama také vystudoval učitelský program a stal se instruktorem v rámci jeho školy. Kromě cvičení stále studuje čínskou medicínu, zejména masáže tuina.