+420 777 910 813
Petr Gažák

Petr Gažák
kondiční trenér, lektor qigongu

Vybudování zdatného těla je teprve začátkem pro další neobyčejná cvičení ukrytá v taoismu.

Petr Gažák se o moudrost pocházejíci z Východu zajímal už od dětství. Od 13 let se začal věnovat bojovému umění a jeho filosofii. Později přidal cvičení těla v posilovně, což ho postupně přivedlo k práci osobního trenéra a studia pohybu těla v zátěži. Dva roky studoval tradiční čínskou medicínu v TCM Institutu, kde se seznámil s čínským cvičením qigong pod vedením Vlastimila Kroupy.

Cvičení qigong se velmi rychle stalo jeho hlavním zájmem.

 

Při svém studiu a samostudiu se setkával s mnoha inspirativními lektory. Významnou osobou v jeho studiu byl PaedDr. Petr Tlapák, CSc. a jeho trenérská škola Tonus, kde se poprvé setkal s Tradiční čínskou medicínou. Dále pak PaeDr. Pavel Švejcar, který mu umožnil navštěvovat kurzy fyzioterapie ve svém školícím zařízení.

Následně pracoval jako vedoucí trenér v Centru Pohybové Medicíny prof. Pavla Koláře. Praxe v týmu našich předních fyzioterapeutů mu umožnila vnímat pohyb ještě do větších detailů.

V současné době pracuje v nestátním zdravotnickém zařízení Rehaton Mgr. Zdeňka Čecha, kde se s jeho velkým přispěním soustředí na nalézání souvislostí mezi vědeckými poznatky pohybového aparátu a hlubokou moudrostí východních nauk o pohybu.

Při práci osobního trenéra se specializuje na koordinaci pohybu v zátěži s centrovaným nastavením kloubů.

Při výuce qigongu detailně pozoruje provedení cvičení svých studentů a následně je pak koriguje. Svým studentům předává návod a metodiku, která jim pomáhá posunout se blíže ke svému cíli.

“Jsem rád, že v rámci Andao spolupracuji s lidmi, kteří se dívají na svět skrze „brýle“ taoismu. V prohlubování dovedností, které přinášejí taoistické vnitřní nauky, spatřuji hluboký smysl.”