+420 777 990 510
Václav Lukeš

Václav Lukeš
hlavní lektor tuiny, lektor qigong, lektor taijiquan, lektor zuliao

Staletími ověřená moudrost je geniální svou přirozeností, jednoduchostí a efektivitou.

Už od dětství Václava Lukeše zajímala východní filosofie. Hodně sportoval, věnoval se především hokeji a později i bojovému umění kung-fu. Svou nadějnou kariéru hokejisty, kdy hrál profesionálně ve Francii, byl nucen roce 2007 ze zdravotních důvodů ukončit.

K uzdravení mu pomohla právě čínská medicína, která mu, jak sám říká, změnila život. Vystudoval 1. školu tradiční čínské medicíny v Praze v oboru akupunktury.

Od roku 2008 měl tu čest se setkávat s dr. Wang Fuyinem. Byl mu blízko po celou dobu jeho působení v ČR a tak mohl získat hlubší poznání a tajemství. dovedností čínských masáží tuina.

Od roku 2006, kdy absolvoval seminář masáží, začal postupně pracovat jako masér a po studiích pak následně jako praktik TČM.

 

V roce 2012 začal působit jako praktik TČM na Klinice Pivoňka v Praze a od té doby si získané znalosti v oboru čínské medicíny ověřuje v klinické praxi.

V roce 2017 obdržel od dr. Wang Fuyina osobní diplom a pověření k pokračování výuky jeho odkazu v masážích tuina v rámci ČR a SK. Je tak jedním z 5 pokračovatelů linie dr. Wanga a jediný v Evropě.

Dále se Vašek věnuje studiu čínských bojových a kultivačních umění ke kterým se dostal v letech 2004-5. Nyní studuje vnitřní styly u čínského učitele Wang Huai Hsianga.

V současné době je Václav Lukeš jedním ze zakladatelů a lektorů ANDAO INSTITUTE.

“Studium čínské medicíny člověka změní a dá mu nový pohled na život. Čínská medicína není jen sbírání informací, ale také cesta sebekultivace. Cvičení qigong a praktikování doteku skrze masáže tuina považuji za podstatnou částí tohoto umění.“