+420 777 990 510

Publikovaná literatura

Pro výuku a uchování jakékoliv tradice jsou důležité studijní materiály, knihy a v moderní době videa a další media. V Andao Insitutu se snažíme získané znalosti přetavit i do podoby výukových materiálů. Podařilo se nám ve spolupráci s nakladatelstvím TCM Consulting & Publishing vydat zatím 2 knihy na téma čínských masáží tuina.

Tuina 1

V úvodní části 1. dílu knihy o čínských masáží  se seznámíte s masážemi tuina, jejich historií a základními principy. Kniha obsahuje tři kapitoly přinášejí praktické aplikace čínských léčebných masáží. V Kapitole 1 jsou vysvětleny základní techniky tuina. Kapitola 2 pojednává o specifické metodě otevírání bodů na končetinách. Kapitola 3 se zabývá disciplínou neike tuina, která nabízí řešení určitého okruhu zdravotních problémů pomocí masážních technik. Text učebnice je doplněn množstvím fotografií, ilustrací a souhrnných tabulek.

Autory této publikace jsou Mgr. Vladimír Ando, Ph.D (náš přední český sinolog zabývající se překladem textů čínské medicíny) a hlavní lektor masáží tuina na naší škole Václav Lukeš.

V tomto díle se naučíte základní masážní postupy:

  1. Základní techniky – podrobný popis provádění a využití 23 základních a v praxi nejvíc používaných technik tuina s instruktážními fotografiemi.
  2. Metoda otevírání bodů na horních a dolních končetinách – její použití výrazně zvyšuje efekt zákroků zacílených na různé svalové, kloubní i funkční potíže v horní a dolní části těla; lze ji aplikovat i samostatně.
  3. Aplikace tuina u některých vnitřních nemocí – diagnostický rozbor stavu a podrobný popis postupu zákroku při zdravotních potížích, u nichž lze metodami tuina dosáhnout úlevy nebo je i odstranit.

| knihu Tuina 1  >>> můžete zakoupit zde

Tuina 2 – Ozdravné masáže

Tento díl se věnuje ozdravným masážím baojian anmo (bao – chránit, jian – zdraví). Techniky a účinky ozdravných masáží popsané v této knize jsou prověřovány letitou praxí čínských masérů a pilovány mnoha generacemi praktiků masáží tuina. Jsou velmi účinným prostředkem nejen v prevenci, ale i léčbě.

Autory této publikace jsou Mgr. Vladimír Ando, Ph.D (náš přední český sinolog zabývající se překladem textů čínské medicíny) a hlavní lektor masáží tuina na naší škole Václav Lukeš.

V tomto díle se naučíte základní masážní postupy:

  1. masáž hlavy – uklidňuje mysl, oživuje myšlení, relaxuje celé tělo a rozhýbává energii v jangových drahách
  2. masáž hrudi a břicha – harmonizuje funkce vnitřních orgánů a léčí kořen nemocí
  3. masáž horních končetin – ulevuje při únavě, pomáhá funkci plic a srdce
  4. masáž vnitřní, přední a vnější strany dolních končetin – harmonizuje funkce žaludku, sleziny, jater a ledvin, prospívá cirkulaci krve
  5. masáž šíje a ramen – harmonizuje a oživuje komunikaci mezi hlavou (mozkem) a tělem, uvolňuje svalové napětí
  6. masáž zad a beder – podporuje a reguluje inervaci všech orgánů, celkově uvolňuje energii a odstraňuje bolesti
  7. masáž zadní strany dolních končetin – ulevuje od bolesti, pomáhá při otocích, harmonizuje ledviny a močový měchýř

| knihu Tuina 2  >>> můžete zakoupit zde

 

Masáže nohou pro zdraví

Masáže nohou pro zdraví - kniha dr. Wang FuyinaTato kniha je ucelené dílo o reflexní léčebné, preventivní a harmonizační metodě z pera dr. Wang Fuyina a jeho syna dr. Wang Yan. Tento komplexní systém vyučoval dr. Wang osobně české a slovenské studenty více jak 10 let. V Číně byl expertem na tyto masáže (zuliao) a byl vyhledáván svými kolegy právě pro specifické znalosti v oblasti reflexní masáže nohou.

V knize najdete základní masážní techniky, techniky působení na více jak 75 reflexních zón s instruktážními videii, automasáže nohou pro prevenci a také základní teorii čínské masáže nohou.

Autorem této publikace je Mgr. Vladimír Ando, Ph.D (náš přední český sinolog zabývající se překladem textů čínské medicíny).

 

| knihu Masáže nohou pro zdraví  >>> můžete zakoupit zde