+420 777 910 813

Andao studijní programy

Andao Institute se ve vzdělávání specializuje zejména na tyto metody:

  • kultivační proces a cvičení Qigong & Neigong 
  • čínské léčebné masáže Tuina
  • čínský reflexní léčebný systém Zuliao
  • bojová umění Taijiquan & Baguazhang

 

Naše škola Andao Institute stojí zejména na dvou pilířích – tuina a qigong. ANDAO INSTITUTE vznikl složením dvou čínských znaků AN 安 a DAO 道, kde slovo an můžeme přeložit jako klidný, utišit, uklidnit a dao jako cesta, metoda.

Doufáme, že se vám bude kráčet do budoucna po naší „klidné cestě“ radostně, a to jak na poli tuiny, tak i qigongu, a že vám výuka a vzájemné setkávání budou přinášet spoustu užitku.

Výuka Andao Institutu stojí na realizačním týmu odborníků, v tomto případ na Václavu Lukešovi, Vlastimilu Kroupovi, Petru Gažákovi a Kláře Kolářové. Seznamte se s námi >>>

 

Jakým způsobem u nás probíhá výuka

Koncepce studia TUINY

Studium tuiny je složeno ze základního studia teorie tradiční čínské medicíny  a navazujících třech cyklů seminářů tuiny. Projdete si v něm od teorie energetiky lidského těla přes metody pro udržení zdraví v rámci terapeutické praxe po realizaci léčebných masáží. V neposlední řadě pak budete schopni dokázat sestavit individuální terapii na základě diagnostiky.

Zakončením všech 3 cyklů student získává komplexní dovednosti v masážích tuina a obdrží osvědčení s úrovní ANDAO TUINA TERAPEUT, což je nejvyšší stupeň, který je možno v naší škole dosáhnout. Absolvent  je tak plnohodnotným praktikem čínské medicíny v oboru masáží tuina a je schopen provést komplexní diagnostiku dle TČM a působit jak v oblasti prevence, regenerace, léčby pohybového aparátu, tak i v rámci neike (tzv. vnitřního lékařství).

Pro koho je určen cyklus seminářů tuiny 

Pro všechny, kterým záleží na svém zdraví i zdraví svého okolí. Pokud se chcete naučit kompexní principy tradiční čínské medicíny a čínských léčebných masáží tuina nebo také diagnostické dovednosti, práci s tělem a energetickými body aj., budeme se na vás těšit na seminářích.

 

Koncepce studia QIGONG & NEIGONG

Studium qigongu a neigongu je složeno ze 3 cyklů, základního studia qigongu a jeho praktického užívání v každodenním životě, následně pak prohloubení o metody neigongu a rozšíření na posgraduální stupeň neigongu. Při studiu si projdete praxí zprůchodnění energetických drah tělem, uvolnění těla, práce s jeho energií aktivací příslušných energetických center.

Pro koho je určen cyklus seminářů qigongu & neigongu

Cyklus seminářů qigong je určen pro všechny zájemce o studium čínských cvičení qigong, kteří si chtějí osvojit kvalitní základy pro cvičení v každodenním životě. Tím si zlepšit své zdraví, úroveň své energie a posunou se jak ve své praxi čínské medicíny, tak i v kvalitě svého vlastního života.

Cyklus seminářů neigong je pak předně pro ty, kteří absolvovali cyklus qigong a chtějí jít více do hloubky.

 

Další studium – Andao ZULIAO

Andao Zuliao je reflexní masáž. Jde o skvělý doplněk tělových masáží. Působí na tělo odlišným způsobem. Dokáže sáhnout přímo do metabolických procesů v hloubce těla. To činí z těchto masáží nenahraditelnou část manuální terapie. Tyto masáže mají velmi silný regenerační i léčebný účinek a je relativně jednoduché se je naučit.

Další studium – Andao TAIJIQUAN & BAGUAZHANG

Andao Taijiquan a Baguazhang jsou vnitřní bojová umění, která byla vždy součástí čínské tradice a často se prolínala s čínskou filosofií, seberozvojem a kultivací. Není divu, že i v bojových uměních najdeme silné kořeny qigongu a neigongu. Vnitřní bojová umění tak nabízejí důležité doplnění qigongových a neigongových kultivačních metod.

 Další informace o jednotlivých metodách najdete v sekci NAŠE METODY.

PRÁVĚ VYPSANÉ SEMINÁŘE >>>